Organizatorzy Najpiękniejszego Festiwalu Świata dbają o komfort uczestników – tworzą wydarzenie dostępne dla wszystkich. Oto, jakie udogodnienia przygotowali!
Festiwalowicze, fot. Nikola Naus
Dostępna infrastruktura Festiwalu
Osoby poruszające się na wózkach po terenie Festiwalu, fot. Lucyna Lewandowska
Osoby z niepełnosprawnościami uczestniczą w koncercie na specjalnej platformie, fot. Lucyna Lewandowska
Wsparcie techniczne dla osób z niepełnosprawnościami
Uśmiechnięty Festiwalowicz trzyma kule ortopedyczne, fot. Lucyna Lewandowska
Działania dla osób z niepełnosprawnościami słuchu
Wolontariusze gotowi do pomocy
Wolontariuszka Pokojowego Patrolu rozmawia z Festiwalowiczką, fot. Dominik Malik
Aktywności dla osób z niepełnosprawnościami
Edukacja jako klucz do zrozumienia niepełnosprawności
- Tor przeszkód – Świat Osób Niewidomych (Fundacja Avalon), na których uczestnicy mogą doświadczyć, z jakimi wyzwaniami w życiu codziennym zmaga się osoba niewidząca
- Tor przeszkód na wózku (Fundacja Avalon), dzięki któremu uczestniczki i uczestnicy Festiwalu mogą spróbować swoich sił, mierząc się z pozoru prostymi wyzwaniami (jak krawężniki czy nierówności).
- Świat oczami osoby starszej (Fundacja Rozwoju Społecznego SPINACZ) – za sprawą symulatora wieku Festiwalowicze poczują się jak osoby starsze.Będą tam wykonywać zwykłe czynności, np. czytać rozkład jazdy czy nosić zakupy przez tor przeszkód.
- Wyzwanie Handbike (Fundacja Avalon), które polega na jeździe na specjalnym rowerze, przystosowanym dla osób z niepełnosprawnościami, na którym pedałuje się… rękoma!
- Barierołamacz (Spółdzielnia Socjalna FADO) – uczestnicy i uczestniczki Festiwalu zagrają w pełną wrażeń i ciekawostek grę, która symuluje cztery różne niepełnosprawności.
Wyzwanie Handbike, fot. Lucyna Lewandowska
- Warsztaty języka migowego (Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki) – podczas warsztatów ich uczestnicy nie tylko poznają podstawy języka migowego! Głusi lektorzy opowiedzą o Kulturze Głuchych i odpowiedzą na pytania, dlaczego czasem głuchy piszemy przez duże G oraz dlaczego mimika jest tak ważna w języku migowym.
- Warsztat – Savoir-Vivre wobec osób z niepełnosprawnościami (Fundacja Avalon) – Festiwalowicze dowiedzą się więcej o codzienności osób z niepełnosprawnościami w Polsce, a także jak zachowywać się wobec OzN.
- Wielki Quiz Wiedzy Fundacji Avalon – podczas quizu można sprawdzić swoją wiedzę z zakresu seksualności osób z niepełnosprawnościami i języka inkluzywnego, a także walczyć ze stereotypami dotyczącymi OzN.
- Jak dogadać się z osobą w spektrum autyzmu? (Organizator: Siła Szpularek) – na warsztatach można dowiedzieć się więcej na temat błędów komunikacyjnych pomiędzy osobami w spektrum i spoza spektrum. Zostaną tam przedstawione sprawdzone metody dobrej komunikacji, gdy mamy do czynienia z osobami neuroróżnorodnymi.
Tor przeszkód na wózku, fot. Lucyna Lewandowska
Dostępność w internecie
Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, stanowiący podziękowanie dla społeczeństwa za styczniowy Finał WOŚP.
29. edycja Pol'and'Rock Festival odbywa się w dniach 3-5 sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Festiwal jest darmowy i niebiletowany. Zaplanowano 43 koncerty na dwóch scenach. Wystąpią m.in. Spin Doctors, Apollo 440, Lady Pank, Brodka, Napalm Death, Carpenter Brut i Biohazard. Obecność na ASP potwierdzili m.in. Borys Szyc, Martyna Wojciechowska, Marek Dyjak, Katarzyna Kolenda-Zaleska oraz Marta Kuligowska i Kabaret Paranienormalni.
Zapoznaj się z playlistą wykonawców 29. Pol'and'Rock Festival.