Po raz kolejny dbamy o komfort naszych uczestników, tworząc Festiwal dostępny dla wszystkich. Oto udogodnienia, jakie przygotowaliśmy dla osób z niepełnosprawnościami!
Dostępna przestrzeń 28. Pol’and’Rock Festival
fot. Nikola Naus
Komfortowy udział w koncertach
Platforma dla OzN z widokiem na Dużą Scenę, fot. Lucyna Lewandowska
Tłumaczenia na polski język migowy
Tłumaczenie spotkań ASP na PJM, fot. Lucyna Lewandowska
Wsparcie techniczne dla osób poruszających się na wózkach
fot. Paweł Wołochowicz
Strefa komfortu dla OzN
Pokojowy Patrol chętny do pomocy!
Tor przeszkód na wózku (Fundacja Avalon), fot. Małgorzata Telega
Zwiększamy świadomość na temat niepełnosprawności!
• Warsztaty – po co dostępność?
• Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami.
• Rozmowa – dlaczego seks osób z niepełnosprawnością to temat tabu?Tor przeszkód na wózku.
• Handbike – próba sił na specjalnym rowerze, przystosowanym do jazdy dla osób z niepełnosprawnościami, na którym pedałuje się… rękoma!
Handbike, fot. Marta Szpakowska
fot. Małgorzata Telega
28 edycja Pol'and'Rock Festival odbywa się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Czaplinek-Broczyno, 7 kilometrów od Czaplinka, w województwie zachodniopomorskim. Festiwal będzie mieć formę pokojowej manifestacji - przesłaniem wydarzenia jest: wojnie NIE! Na dwóch scenach wystąpi 42 wykonawców z Polski i świata, m.in. Jinjer, Wolf Alice, King Gizzard & The Lizard Wizard, Clutch, Laura Cox, Stake, GWAR, Me And That Man, Spięty, Sztywny Pal Azji, Strachy na Lachy i Voo Voo. Uczestnicy Najpiękniejszego Festiwalu Świata standardowo będą mogli uczestniczyć w spotkaniach na Akademii Sztuk Przepięknych. W tym roku zaproszenie do rozmów przyjęli: prozaik i scenarzysta Jakub Żulczyk, Janina Bąk i Piotr Jacoń, którzy rozmawiać będą o sytuacji osób LGBTQ+, aktorka i prezenterka Barbara Kurdej - Szatan, Wojciech Bojanowski i Marcin Wyrwał, którzy opowiedzą o kulisach pracy korespondenta wojennego, iranistka Jagoda Grondecka, aktor Marcin Dorociński, twórcy filmu "Johnny" o księdzu Janie Kaczkowskim (Dawid Ogrodnik, Maciej Kraszewski, Patryk Galewski), Krzysiek Sokołowski z zespołu Nocny Kochanek oraz podróżnicy Kamila Kielar i Piotr Strzeżysz. W strefie NGO warsztaty i różne rodzaju formy aktywności dla festiwalowiczów zorganizuje kilkadziesiąt organizacji pozarządowych. Festiwal jest otwarty, niebiletowany.