Do 27 lipca czekamy na zgłoszenia mediów zainteresowanych akredytacjami na 28. Pol’and’Rock Festival, który odbędzie się na lotnisku Czaplinek - Broczyno w województwie zachodniopomorskim w dniach 4-6 sierpnia 2022. Wnioski składać można poprzez Bazę Mediów WOŚP.
Proces akredytacji
Warunkiem uzyskania akredytacji jest:
- zatwierdzenie przez Centrum Prasowe 28. Pol’and’Rock Festival prawidłowo wypełnionego wniosku
- uiszczenie opłaty akredytacyjnej
Informacja o numerze konta bankowego, dokładnej kwocie oraz możliwości odbioru faktury dla redakcji, zostanie przesłana na adres mejlowy osoby odpowiedzialnej za działanie zespołu redakcyjnego po zatwierdzeniu wniosku o akredytację.
- 17 lipca - 27 lipca 2022 - składanie wniosków o akredytację
- 28 lipca 2022 - termin przekazania decyzji ws. wniosków o akredytację i ostateczny termin dokonania płatności za akredytację
Zmiana danych zawartych we wniosku akredytacyjnym nie będzie możliwa w czasie Festiwalu. Akredytacje prasowe są imienne.
Liczba akredytacji jest ograniczona. Organizator ma prawo odmówić akredytacji bez podania przyczyny.
Przed złożeniem wniosku o akredytację, prosimy o sprawdzenie poprawności danych w Bazie Mediów, zwłaszcza numeru telefonu, adresu korespondencyjnego (na ten adres nadamy przesyłkę z identyfikatorami) i danych do faktury.
Identyfikatory upoważniające do pracy podczas festiwalu wysłane zostaną kurierem na adres podany w Bazie Mediów najpóźniej 29 lipca (dla osób, które dokonają wpłaty w terminie).
Identyfikator jest podstawą wejścia na teren festiwalu dla akredytowanych mediów.
Informacje praktyczne
- Możliwość pracy na terenie festiwalu przewidziana jest wyłącznie dla mediów, które otrzymają zgodę organizatora w ramach procesu akredytacyjnego, prowadzonego w Bazie Mediów WOŚP (media.wosp.org.pl).
- Do dyspozycji mediów będzie Centrum Prasowe, stanowiące miejsce kontaktu organizatora z dziennikarzami. W Centrum Prasowym: dostępne będą wszystkie aktualne informacje festiwalowe; zapewniony zostanie darmowy dostęp do Internetu i zaplecze do pracy dziennikarskiej; zaoferowana będzie pomoc w przygotowaniu wszelkich materiałów prasowych, w tym w przeprowadzaniu wywiadów z zaproszonymi gośćmi i muzykami; zagwarantowany będzie poczęstunek.
- Centrum Prasowe działać będzie od 2 sierpnia (od godz. 12:00) do 7 sierpnia (do momentu oficjalnego zakończenia festiwalu). Pierwszy briefing prasowy na terenie festiwalu planowany jest na 3 sierpnia, konferencje odbywać się będą także 4, 5 i 6 sierpnia.
- Z myślą o mediach Organizator przygotował parking prasowy, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Prasowego. Chęć wjazdu na teren festiwalu samochodem należy zgłosić uzupełniając dane pojazdu w trakcie składania wniosku o akredytację.
- Korzystając ze współpracy z Serwerem SMS, organizator będzie przekazywał mediom najważniejsze informacje organizacyjne poprzez krótkie wiadomości na numery telefonów podane w Bazie Mediów.
Dla mediów, które chcą przygotować relację z wydarzenia, ale nie mogą pojawić się na miejscu, przygotowana zostanie baza zdjęć do publikacji. Media mogą skorzystać mogą również z opcji przeprowadzania wywiadów online z gośćmi festiwalu. Zgłoszeń dokonywać należy poprzez adres: media@wosp.org.pl
28 edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Czaplinek - Broczyno, 7 kilometrów od Czaplinka, w województwie zachodniopomorskim. Festiwal będzie mieć formę pokojowej manifestacji - przesłaniem wydarzenia jest: wojnie NIE! Na dwóch scenach wystąpi 42 wykonawców z Polski i świata, m.in. Jinjer, Wolf Alice, King Gizzard & The Lizard Wizard, Clutch, Laura Cox, Stake, GWAR, Me And That Man, Spięty, Sztywny Pal Azji, Strachy na Lachy i Voo Voo. Uczestnicy Najpiękniejszego Festiwalu Świata standardowo będą mogli uczestniczyć w spotkaniach na Akademii Sztuk Przepięknych. W tym roku zaproszenie do rozmów przyjęli: prozaik i scenarzysta Jakub Żulczyk, Janina Bąk i Piotr Jacoń, którzy rozmawiać będą o sytuacji osób LGBTQ+, aktorka i prezenterka Barbara Kurdej - Szatan, Wojciech Bojanowski i Marcin Wyrwał, którzy opowiedzą o kulisach pracy korespondenta wojennego, iranistka Jagoda Grondecka, aktor Marcin Dorociński, twórcy filmu "Johnny" o księdzu Janie Kaczkowskim (Dawid Ogrodnik, Maciej Kraszewski, Patryk Galewski), Krzysiek Sokołowski z zespołu Nocny Kochanek oraz podróżnicy Kamila Kielar i Piotr Strzeżysz. W strefie NGO warsztaty i różne rodzaju formy aktywności dla festiwalowiczów zorganizuje kilkadziesiąt organizacji pozarządowych. Festiwal jest otwarty, niebiletowany.