Po raz kolejny na Pol'and'Rock Festival pojawią się organizacje pozarządowe. Ich warsztaty edukują, uświadamiają i zapewniają chwile rozrywki. Jednak ze względu na hybrydową formę festiwalu organizatorzy wprowadzają pewne dodatkowe przestrzenie do pokazania ich działań.
Warsztaty ASP, fot. Marta Szpakowska
Specjalna przestrzeń online dla NGO
Ruszyły zapisy!
Jak wygląda proces aplikowania?
- I etap 24 maja- 11 czerwca: W pierwszym etapie NGO muszą podać dane swojej organizacji, osoby do kontaktu, informacje o celach swojej działalności, przedstawić swój pomysł na spotkanie. Duży nacisk w tym roku organizatorzy nakładają na to, aby spotkania miały formę praktyczną - warsztatów, dyskusji, ćwiczeń.
- II etap 18 czerwca – 2 lipca: W drugim etapie organizacje, które zostaną wybrane, przesyłają szczegóły program warsztatów. Więcej informacji na temat zasad i terminów można znaleźć w Regulaminie.
Origami ASP, fot. Marta Szpakowska
Bezpieczeństwo na ASP
- Maksymalnie 10 osób reprezentujących daną organizację może przyjechać na Festiwal.
- Każda osoba znajdująca się w przestrzeni Festiwalu łącznie z prowadzącymi warsztaty będą zobowiązani do poddania się testom na Covid-19.
- Do wyboru dwie formy aktywności (stoisko o maksymalnych wymiarach 5x10 m i/lub warsztaty prowadzone w namiocie organizatora).
Znamy również pierwszego gościa Akademii Sztuk Przepięknych!
Akademia Sztuk Przepięknych to zapoczątkowany w 2006 roku projekt, który stwarza festiwalowej publiczności możliwość spotkań i dyskusji z wyjątkowymi gośćmi i daje możliwość wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez organizacje pozarządowej. Na przestrzeni lat zaproszenie do udziału w rozmowach przyjęli m.in. Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Dorota Masłowska, Olga Tokarczuk i Jerzy Bralczyk. Wszystkie spotkania Akademii Sztuk Przepięknych prowadzą dziennikarze Onetu. Mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych jest mBank.