Trwa 24. edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

fot. Anna Migda

Trwa 24. edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

Opublikowany

Powoli dobiega końca pierwszy dzień 24. Pol’and’Rock Festival. Świetna pogoda jest idealnym uzupełnieniem wspaniałej atmosfery panującej na kostrzyńskim polu. Za nami pierwsze koncerty i wiele emocjonujących chwil.

- Niech nic Was nie dzieli! Bądźcie tam, gdzie jest tolerancja i wzajemna miłość – apelował do festiwalowiczów  Jurek Owsiak w czasie uroczystego rozpoczęcia. Dyrygent Orkiestry zacytował również fragment „Arahji” Kultu, którą możemy pamiętać z poprzedniej edycji festiwalu, gdy bardzo emocjonalnie wykonała ją Katarzyna Nosowska. Taki wstęp do Pol’and’Rock to komentarz m.in. do decyzji o nadaniu wydarzeniu statusu imprezy podwyższonego ryzyka i związanych z tym konsekwencji dla organizatora.
fot. Marcin Michoń<br>

fot. Marcin Michoń

Podczas tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata na kilku scenach zaprezentuje się ponad 80 zespołów. Pol'and'Rock to także miejsce ważnych spotkań. Dziś publiczność mogła wysłuchać Doroty Wellman, Chrisa Niedenthala i Artura Barcisia, przed nami jeszcze spotkania m.in. z Jerzym Górskim, Katarzyną Puzyńską, Bogusławem Wołoszańskim, Januszem  Gołębiem i Anją Rubik. Uczestnicy festiwalu mogą również uczestniczyć w setkach aktywności w strefach sponsorów, partnerów oraz instytucji i organizacji pozarządowych.
Dziś swoją strefę otworzył m.in. Play. Tam festiwalowicze mogą się przekonać jak wygląda zima w środku lata, przejechać się na wodnej zjeżdżalni albo wziąć udział w konkursach. Play dba nie tylko o dobrą zabawę, ale również o komfort uczestników wydarzenia, organizując miejsca do ładowania telefonów.
Od rana gra również Allegro, które, poza przejażdżką na kultowym już Wielkim Kole, zaprasza też m.in. do latania dronami, kręcenia wirtualnych kilometrów, robienia gifów 3D czy testowania elektrycznych pojazdów. Nietuzinkowym projektem jest też akcja malowania auta przez Szymona Chwalisza, autora pięknych festiwalowych gitar, i doskonale znanego bywalcom strefy Allegro, Filipa Chajzera. 
Po raz kolejny na Pol’and’Rock obecny jest Mastercard, który tym razem zorganizował m.in. plenerową siłownię. Gościem specjalnym Mastercard został jeden z najwybitniejszych polskich sportowców, Jerzy Górski. 
Zabawa w najlepsze trwa również w Miasteczku Leszka. Podczas pierwszego dnia festiwalowicze korzystali tu z wielu aktywności m.in. warsztatów w Kuźni Talentów. Kreatywne zajęcia poprowadzili: Karolina Gilon, Maciek Sieradzky, Tomson i Adam Fidusiewicz. Osoby, które nie dotarły na tegoroczną edycję Pol’And’Rock, mogły odkryć klimat festiwalu dzięki transmisji live, prowadzonej przez Łukasza „Lotka” Lodkowskiego w towarzystwie gości, emitowanej na Facebooku Lecha. Zwieńczeniem transmisji był festiwal proszków holi. Nie zabrakło oczywiście akcentów muzycznych, w postaci koncertów Wiewiórki na Drzewie, Wszyscy Byliśmy Harcerzami i Dream Atlas.
Uczestnikom festiwalu od kilku dni towarzyszy fantastyczna, acz dająca się we znaki, pogoda. - Podwyższone ryzyko to właśnie pogoda. Nigdy w historii festiwalu takiej nie mieliśmy. Będziemy cały czas apelowali, by być bardzo ostrożnym, dbać o siebie – mówił dziś w trakcie konferencji prasowej Jurek Owsiak. Tym bardziej niepokojąca wydaje się ogłoszona przed kilkoma godzinami decyzja Komendanta Państwowej Straży Pożarnej, który odmówił użycia strażackich wozów do schładzania publiczności. Oświadczenie Jurka Owsiaka w tej sprawie można znaleźć tutaj.
fot. Michał Kwaśniewski<br>

fot. Michał Kwaśniewski

fot. Basia Lutnzer<br>

fot. Basia Lutnzer

fot. Anna Migda<br>

fot. Anna Migda

fot. Igor Kohutnicki<br>

fot. Igor Kohutnicki

Fot. Ola Drutkowska<br>

Fot. Ola Drutkowska

fot. Dominik Malik<br>

fot. Dominik Malik

fot. Anna Migda<br>

fot. Anna Migda

fot. Łukasz Widziszowski<br>

fot. Łukasz Widziszowski

fot. Łukasz Widziszowski<br>

fot. Łukasz Widziszowski

fot. Dominik Malik<br>

fot. Dominik Malik

Przypominamy, że zdjęcia z wydarzenia pobrać można z bazy mediów (media.wosp.org.pl).
Warunkiem wykorzystania zdjęć w publikacjach jest podanie informacji o autorze i źródle.

Kopiuj tekst

Udostępnij