To oni zamykają skład Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

Fot. Szymon Aksienionek

To oni zamykają skład Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

Opublikowany

Późnym wieczorem zakończył się finał Eliminacji do 24. Pol'and'Rock Festival, podczas których poznaliśmy również zwycięzców Plebiscytu Złotego Bączka. Aż 11 zespołów biorących udział w Eliminacjach zagra w pierwszych dniach sierpnia w Kostrzynie nad Odrą!

Po raz kolejny to właśnie w warszawskiej Progresji rozstrzygnęły się losy zespołów biorących udział w Eliminacjach do Pol'and'Rock Festival. Rokrocznie kilkaset zespołów z całego świata zgłasza się do Fundacji WOŚP, chcąc zawalczyć o możliwość występu na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Ci, którzy spodobają się w trakcie przesłuchań płyt, dostają szansę zaprezentowania się w trakcie koncertów półfinałowych, a najlepsi przechodzą do finału.

Tuż przed 16.00 jury pod przewodnictwem Jurka Owsiaka otworzyło finał Eliminacji, w którym zobaczyliśmy 11 zespołów znanych publiczności z wcześniejszych koncertów we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku: Horrorscope, Cichy, Opus Magnum, OHO!KOKO, Snowman, Pull The Wire, Dream Atlas, Rust, Glasspop, Hope i Agata Karczewska. Zagrali także: gość specjalny – Venflon oraz gwiazda wieczoru – Happysad.

Jak przystało na przedsmak do Najpiękniejszego Festiwalu Świata, którym Eliminacje bez wątpienia są, było bardzo różnorodnie, bo obok zespołów specjalizujących się w naprawdę ciężkim graniu metalowym czy punk rockowym, były też kapele z pogranicza pop i muzyki alternatywnej. Cechą wspólną była za to świetna energia, którą muzycy zarażali publikę zebraną w Progresji.

Zakończenie Eliminacji do 24. Pol'and'Rock Festival / Fot. Szymon Aksienionek

Zakończenie Eliminacji do 24. Pol'and'Rock Festival / Fot. Szymon Aksienionek

Wszystkim występom przysłuchiwało się jury w składzie:
 • Jurek Owsiak (prezes zarządu Fundacji WOŚP)
 • Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio)
 • Tomasz "Kasprol" Kasprzyk (dziennikarz muzyczny Antyradia, multiinstrumentalista)
 • Piotr Chancewicz "Dziki" (producent muzyczny, muzyk)
 • Krzysztof Dobies "Milkee" (rzecznik prasowy Pol'and'Rock Festival)
Po kilku godzinach przepełnionych muzyką jury ogłosiło wyniki swoich obrad, poznaliśmy także zwycięzców Plebiscytu Złotego Bączka.

Na 24. Pol'and'Rock Festival zagrają:
 • Duża Scena - Snowman, Hope, Rust, Agata Karczewska
 • Mała Scena - OHO!KOKO, Glasspop, Cichy
 • Scena Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny - Pull The Wire
 • Scena Lecha - Horrorscope, Opus Magnum, Dream Atlas
Zwycięzcy Plebiscytu Złotego Bączka:
 • Scena Mała, zespoły zagraniczne – Counterfeit
 • Scena Duża, zespoły zagraniczne – Amon Amarth
 • Scena Mała, zespoły polskie – Tabu
 • Scena Duża, zespoły polskie – Nocny Kochanek
Zakończenie Eliminacji do 24. Pol'and'Rock Festival / Fot. Szymon Aksienionek

Zakończenie Eliminacji do 24. Pol'and'Rock Festival / Fot. Szymon Aksienionek

Głosy oddawać można było za pośrednictwem aplikacji przygotowanej przez firmę Fanpoint. W sumie oddano 38 478 głosów.  

Zdjęcia z finału Eliminacji dostępne są w Bazie Mediów WOŚP.

 
WOSP_Szymon_Aksienionek_DSC_2705.jpgWOSP_Dominik_Malik_DSC1588.jpgWOSP_Marta_Szpakowska_-8927.jpgWOSP_Dominik_Malik_DSC3141.jpgWOSP2018_Arek_Drygas-3528.jpgWOSP_Stanislaw_Wadas_2301.jpgWOSP_Dominik_Malik_DSC1736.jpgWOSP_Stanislaw_Wadas_2102.jpgWOSP_Dominik_Malik_DSC2934.jpgWOSP_Damian_Jedrzejewski_8797.JPGWOSP_Stanislaw_Wadas_2308.jpgWOSP_Dominik_Malik_DSC1973.jpgWOSP_Stanislaw_Wadas_2104.jpgWOSP_Damian_Jedrzejewski.JPGWOSP_Stanislaw_Wadas_1975.jpgWOSP_Stanislaw_Wadas_1973.jpgWOSP_Dominik_Malik_DSC2693.jpgWOSP_Szymon_Aksienionek_DSC_3141.jpgWOSP_Szymon_Aksienionek_DSC_2884.jpgWOSP_Dominik_Malik_DSC3175.jpgWOSP_Damian_Jedrzejewski_0011-2.JPGWOSP_Szymon_Aksienionek_DSC_4934i99999999.jpgWOSP_Szymon_Aksienionek_DSC_3119777777.jpgWOSP_Szymon_Aksienionek_DSC_493444.jpgWOSP_Ola_Drutkowska_DSC_0098.jpgWOSP_Szymon_Aksienionek_DSC_3531.jpgWOSP_Szymon_Aksienionek_DSC_3521.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij