Podczas 30. Pol'and'Rock Festival Akademia Sztuk Przepięknych rozbrzmiewać będzie śmiechem dzięki występowi grupy Stand-up Polska!
Stand-up Polska to grupa artystów, dla których komedia na żywo jest nie tylko pracą, ale i pasją. Przekuwając swoje doświadczenia, przemyślenia i wątpliwości w występy sceniczne, bawią do łez publiczność w całej Polsce. Ich repertuar łączy w sobie czarny humor, absurd i niecodzienne odniesienia, a jednocześnie skłania do refleksji i pozwala spojrzeć na otaczający nas świat z nowej perspektywy.
Stand-up Polska to gwarancja inteligentnej rozrywki bez pretensjonalności. Ich występy to dopracowane do perfekcji konstrukcje, pełne autorskich żartów i charakterystycznych dla każdego z komików stylów.
Tradycji stanie się zadość! Kabaretowe przywitanie Najpiękniejszej Publiczności Świata w wykonaniu kolektywu Stand-up Polska odbędzie się w przededniu oficjalnego rozpoczęcia 30. Pol'and'Rock Festival, w środę, 31 lipca, o godz. 20:00
W skład załogi Stand-up Polska wchodzą geniusze polskiego humoru:
- Łukasz Kowalski – zasłużenie lubiany i lubiący zasłużyć na wszelkie laury komik z duszą muzyka, natychmiastowo nawiązujący nić porozumienia z publicznością. Niespieszne życie przekłada na błyskawiczne żarty. Komik z wadą słuchu, który reprezentuje Cisie, gdzie też prowadzi swoją scenę o oryginalnej nazwie „Stand-up Cisie”. Wziął udział w Mam Talent. Dostał 3 razy TAK i nie przeszedł dalej.
- Tomek Skrzypek – komik, który w pierwszej kolejności umiłował absurd. Jego humor to połączenie absurdalnych przemyśleń z celnymi puentami, z domieszką tego dziwnego skrobania z tyłu głowy, które każe odbiorcom zastanawiać się, skąd on na to wpadł. Tworzy również komediowe etiudy, które można oglądać na jego mediach społecznościowych.
- Wiktoria Chachulska – twierdzi, że życie to cyrk, a ludzie to akrobaci lawirujący po jego arenie. W natłoku codziennych akrobacji należy nam się więc otulenie absurdalnym żartem, niechcącym niczego w zamian. Na scenie wyciąga błazenadę z codzienności, rozważa nad rzeczami pozornie trywialnymi. Dlaczego robimy tak, a nie inaczej i właściwie czemu inaczej to już nie tak, jak trzeba? Ważne, że wszystko to śmiechu warte.
- Karolina Pańczyk – komiczka niby z Warszawy, a tak naprawdę z Turku. Na co dzień występuje w Klubie Komediowym oraz w Niplodramie, z którym tworzy spektakle improwizowane, skecze oraz filmy krótkometrażowe (nagrodzone m.in. Grand Video Awards). Przez 6 lat prowadziła oraz tworzyła scenariusze do własnych programów telewizyjnych. Od niedawna w stand-upie, czasem widywana przed Czarkiem Jurkiewiczem (od red.: nie potwierdził). Właścicielka miłej buzi i okropnych myśli. Nosi za duże adidasy.
- Maciek Adamczyk – wymyśla i opowiada żarty, by móc od kwietnia do września siedzieć na działce i hodować warzywa. Gotuje, głównie z tego co mu wyrośnie w warzywniaku. Prowadzi audycje radiowe. Nic nie wygrał, choć brał udziały w różnych programach, w których można było wygrać co najmniej prestiż.
- Senior Suarez – pochodzi z Woli, ale nie z własnej. Interesuje się grzybobraniem. W wolnych chwilach słucha Budki Suflera i Bajmu. Pochodzi z rodziny nieszlacheckiej, już od dawnych czasów. Handluje na bazarze z dużym powodzeniem.
Mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych jest mBank.