Przed nami druga edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata, którą Fundacja WOŚP organizuje w trakcie pandemii. Po ubiegłorocznym doświadczeniu - festiwalu realizowanym w studiu telewizyjnym - wydarzenie wraca w plener. Jak zabezpieczony będzie Pol'and'Rock Festival i z jakimi obostrzeniami będzie musiała liczyć się publiczność?
Pol'and'Rock w dobie pandemii - co zmienia się dla publiczności
- Ankieta zdrowotna będzie wysłana SMS-em i mailem dwa dni przed terminem wejścia na teren Festiwalu podanym na wejściówce. Nie trzeba jej drukować i przywozić ze sobą.
- Link do ankiety dostanie osoba, która kupowała wejściówki i jej zadaniem będzie dystrybucja ankiety wśród pozostałych znajomych. Ankiety nie należy uzupełniać za znajomych (system to uniemożliwia).
- Przed rozpoczęciem wypełniania ankiety warto przygotować sobie dane (nie można dwa razy wypełnić): imię i nazwisko, adres e-mail (zgodny z adresem podanym podczas zakupu wejściówki), numer alarmowy ICE (zgodny z numerem podanym podczas zakupu wejściówki), 16-znakowy kod wejściówki, który można znaleźć pod kodem kreskowym.

Jedna z plansz informacyjnych przygotowanych z myślą o uczestnikach wydarzenia
Badanie przy każdym wejściu na teren festiwalu
Kto zadba o bezpieczeństwo uczestników?
Co z tymi, którzy nie mają wejściówek?
27 Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 29-31 lipca na dawnym lotnisku Makowice - Płoty w województwie zachodniopomorskim. Na terenie o powierzchni 78 hektarów znajdą się pola namiotowe, scena, na której wystąpi blisko 30 wykonawców, strefa ASP ze spotkaniami z wybitnymi gośćmi oraz koncertami wieczornymi, a także przestrzenie partnerów.
Na Festiwalu wystąpią m.in. Dżem, Dubioza Kolektiv, Hańba!, Black River, Tides from Nebula, Renata Przemyk, Morgane Ji i Kasia Kowalska. Na Akademii Sztuk Przepięknych spotkać będzie się można z Arkadiuszem Jakubikiem, Andrzejem Chyrą, Martą Lempart, Elżbietą Dzikowską, Jakobe Mansztajnem (Make Life Harder), Przemkiem Kossakowskim i ekipą Down the Road, Łukaszem Czepielą, Radkiem Kotarskim oraz adwokatami Sylwią Gregorczyk-Abram i Michałem Wawrykiewiczem (spotkanie o polexicie).
Festiwal przybierze formę hybrydową - dostępny będzie zarówno dla uczestników obecnych na miejscu, ale także dla osób śledzących jego przebieg w internecie. W formie stacjonarnej w wydarzeniu uczestniczyć będzie mogło 20 tysięcy uczestników, w tym osoby zaszczepione i niezaszczepione (zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów) – posiadacze specjalnych wejściówek. Transmisja z wydarzenia dostępna będzie w serwisie YouTube, na Facebooku i Twitchu, a także w Onecie i na antenie Antyradia.