Zbiórka krwi na Pol'and'Rock Festival

Fot. Michał Kwaśniewski

Zbiórka krwi na Pol'and'Rock Festival

Opublikowany

"Bloodstock", bo tak nazywają akcję Honorowi Dawcy Krwi, to nie lada wyzwanie dla pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze i Poznaniu. Blisko 60 osób personelu, 2 mobilne punkty poboru krwi oraz ogromna 50-metrowa hala namiotowa - to własnie tam przez 4 dni w radosnej festiwalowej atmosferze dzieje się coś fantastycznego – ratowane jest ludzkie życie.

Zbiórka krwi podczas Festiwalu Pol’and’Rock to już śmiało można powiedzieć tradycja, która wpisała się na stałe w wakacyjne plany wielu krwiodawców z całej Polski.

Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny mieliśmy możliwość i ogromną przyjemność pracy z najwspanialszymi ludźmi w naszym kraju i na świecie, a tym samym dołożyć kolejną małą cząsteczkę do edukacyjnych i prozdrowotnych wartości jakie niesie ze sobą Festiwal. Bo przecież Pol’and’Rock to nie tylko zabawa, ale i miejsce gdzie porusza się i wpływa na wiele aspektów naszego życia.

Krzysztof Piwowarczyk - Organizacja Ekip Wyjazdowych RCKiK Zielona Góra

Fot. Michał Kwaśniewski

Fot. Michał Kwaśniewski

Ale nie byłoby trzynastej już akcji poboru krwi gdyby nie Pol’and’Rockowicze. W tym roku aż 1 623 osoby wśród wszystkich atrakcji dostarczanych przez organizatorów Festiwalu znalazły czas, chęci, siłę i motywację, by udać się do miasteczka RCKiK. Spośród nich 1 348 Krwiodawców, pomimo bezlitośnie piekącego słońca i niemiłosiernych upałów, zasiadło na dotelach decydując się na oddanie krwi. Efektem tegorocznej zbiórki było pozyskanie 606 litrów krwi, która jest tak bardzo potrzebna, szczególnie w okresie wakacji.

W ciągu minionych 13 lat na Festiwalach w Kostrzynie nad Odrą 22 039 krwiodawców oddało łącznie 9 918 litrów krwi. 

Dziękujemy Pol'and'Rockowym krwiodawcom za godną naśladowania postawę, odwagę, wielkie serca, świadomość, pogodę ducha, fantastyczną atmosferę, którą wprowadzają w naszym miasteczku oraz ogromne pokłady entuzjazmu i pozytywnej energii, które dodają nam sił do jeszcze efektywniejszej pracy!

Dziękujemy organizatorom Festiwalu za to, że wśród wszystkich zadań i obowiązków, znajdują przestrzeń na promowanie pozytywnych wartości, w tym także idei honorowego krwiodawstwa pośród uczestników Pol’and’Rock Festival. Wierzymy, że uda nam się spotkać za rok!

Krzysztof Piwowarczyk - Organizacja Ekip Wyjazdowych RCKiK Zielona Góra

Fot. Michał Kwaśniewski

Fot. Michał Kwaśniewski

Kopiuj tekst

Udostępnij