Uczestnicy stanęli murem za Festiwalem Pol’and’Rock

Fot. Łukasz Widziszowski

Uczestnicy stanęli murem za Festiwalem Pol’and’Rock

Opublikowany

Trwają starania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy o zmianę decyzji nakładającej na 24. Pol’and’Rock Festival status imprezy podwyższonego ryzyka. Murem za największym polskim festiwalem stoją jego uczestnicy.

Wczoraj na oficjalnym profilu Festiwalu Pol’and’Rock na Facebooku pojawiła się ankieta, a w niej pytanie o ocenę bezpieczeństwa na festiwalu. Znaleźć ją można pod adresem: https://czyjestbezpiecznie.polandrockfestival.pl.

Chcielibyśmy poznać zdanie tych, którzy byli z nami na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Pytanie jest proste. Czy na naszym wydarzeniu jest bezpiecznie czy niebezpiecznie?

– czytamy w opisie ankiety

Na zadane przez Fundację WOŚP pytanie, w ciągu pierwszej doby od uruchomienia ankiety, odpowiedziało już ponad 17 tysięcy osób. Ogromna większość z nich - 96%, zaznaczyła opcję „bezpiecznie”. Ponadto pod ankietą pojawiło się kilkaset komentarzy internautów, którzy dzielą się swoimi opiniami na temat zabezpieczenia organizowanej przez WOŚP imprezy. Praktycznie każdy z nich bardzo pozytywnie ocenia bezpieczeństwo na Pol’and’Rock Festival. Wspaniała bezpieczna impreza, bardzo przyjaźnie nastawieni ludzie, przybijali piątki naszemu synowi, zero agresji, cudowni wolontariusze, w tym roku też będziemy! – to tylko jeden z wielu głosów, jakimi uczestnicy Pol’and’Rock Festival wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w staraniach o lepszą opinię policji.

Dziękujemy za to, że jesteście z nami. Każdy głos, każda opinia i każda dobra myśl w naszą stronę ma teraz ogromne znaczenie. Przygotowujemy właśnie obszerną odpowiedź na wszystkie te niesprawiedliwe słowa, jakie pod adresem uczestników Najpiękniejszego Festiwalu Świata wystosowała policja. Nie możemy zgodzić się z tym, że tak fantastyczna, kolorowa, uśmiechnięta i pokojowo nastawiona do świata młodzież przedstawiana jest jak zadymiarze, bandyci i wszelkie zło tego świata. Festiwal Pol’and’Rock nie jest imprezą o podwyższonym ryzyku, co udało się udowodnić w trakcie wszystkich poprzednich, 23 edycji imprezy i tegoroczna opinia powinna zostać zmieniona.

Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP i twórca Pol’and’Rock Festival

Na głosy uczestników czekamy do końca lipca, zapraszamy na stronę: czyjestbezpiecznie.polandrockfestival.pl!

Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival

Fot. Marcin Bąkiewicz

Fot. Marcin Bąkiewicz

Kopiuj tekst

Udostępnij