Pol'and'Rock Festival 2018 - jest pierwsza pozytywna opinia

Fot. Paweł Krupka

Pol'and'Rock Festival 2018 - jest pierwsza pozytywna opinia

Opublikowany

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, organizator Festiwalu Pol’and’Rock, otrzymała pierwsza opinię na temat bezpieczeństwa imprezy. Jest to opinia pozytywna, która dotyczy zabezpieczenia medycznego Festiwalu.

W dokumencie przesłanym Fundacji przez Prezesa Zarządu spółki Nowy Szpital w Kostrzynie Nad Odrą czytamy:

Działając na podstawie art.25 ust.1 pkt 2 ustawy z dnia 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych, po rozpoznaniu wniosku organizatora z dnia 8 czerwca 2018 roku oraz po zapoznaniu się z dołączoną dokumentacją, tj. planem zabezpieczenia medycznego imprezy „24. Pol’and’Rock Festival Kostrzyn nad Odrą 2018”, wydaję OPINIĘ POZYTYWNĄ dotyczącą organizacji zabezpieczenia medycznego podczas Festiwalu odbywającego się w Kostrzynie nad Odrą w dniach 2-4 sierpnia 2018 roku.

Zabezpieczenie medyczne, podobnie jak wszystkie pozostałe aspekty planu zabezpieczenia całej imprezy, od lat wskazywane są jako wzorcowe dla innych, dużych wydarzeń tego typu w Polsce. Fundacja WOŚP znacząco przekracza standardy nakreślone przez polskie prawo, dostosowując poziom zabezpieczenia do specyfiki i ogromu imprezy.

Bezpieczeństwo uczestników Pol’and’Rock Festival jest dla nas najważniejsze. W tym roku już od środy 1 sierpnia do dyspozycji uczestników Pol’and’Rock udostępnimy rozbudowane zaplecze medyczne, a więc doskonale wyposażony punkt pomocy medycznej (szpital polowy), 8 karetek, 8 quadów z przyczepką przystosowanych do transportu poszkodowanych w trudnym terenie, sześć punktów terenowych rozmieszczonych na całym obszarze Festiwalu. Przy zabezpieczeniu medycznym pracować będzie około 300 medyków – lekarzy, ratowników i pielęgniarek. Pracę zabezpieczenia medycznego koordynować będzie zintegrowane Centrum Dowodzenia, co zapewnia maksymalnie szybki czas dotarcia do osoby poszkodowanej na terenie imprez masowych. 

Maja Studzińska, organizator zabezpieczenia medycznego Festiwalu

Organizator, zgodnie z zapisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, zobowiązany jest pozyskać opinie najważniejszych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo (takich jak szpital będący lokalnym dysponentem zespołów ratownictwa medycznego, straż pożarna, policja, czy inspektorat sanitarny) na temat przygotowanego planu zabezpieczenia imprez.

Cieszy nas, że ten pierwszy dokument, którym otwieramy proces opiniowania planu zabezpieczenia, jest pozytywny, co potwierdza nasz profesjonalizm w dbaniu o bezpieczeństwo uczestników Festiwalu. To dla nas dobry prognostyk przed kolejnymi opiniami, które powinny do nas wpłynąć w najbliższych dniach, a które, mamy nadzieję, nie będą sugerowały nadania żadnej z imprez organizowanych w ramach Festiwalu statusu imprez podwyższonego ryzyka.

Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Festiwalu

Fot. Igor Kohutnicki

Fot. Igor Kohutnicki

Kopiuj tekst

Udostępnij