Znamy zwycięzców zagranicznych Eliminacji do 24. Pol’and’Rock Festival!

Zespół Seventh Passion / Fot. Stanisław Wadas

Znamy zwycięzców zagranicznych Eliminacji do 24. Pol’and’Rock Festival!

Opublikowany

Wczoraj (31 maja) w czeskiej Pradze w klubie "Lucerna Music Bar" odbyły się zagraniczne Eliminacje do 24. Pol'and'Rock Festival!

W muzycznych zmaganiach wzięły udział zespoły z Czech i Słowacji. Całą paletę energetyzującej muzyki zaczynając od pop-rocku, hardcore, funku, folk metalu, progressive rocku, a na rock’n’rollu kończąc, zagrali: Wait, Herdek Filek, Cruadalach, Toxic People, Sematam, Hentai Corporation, The Paranoid, Electric Lady, Seventh Passion oraz Marry B. Więcej informacji na temat zespołów można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu.
  • Hentai Corporation - otrzymali zaproszenie na Dużą Scenę
  • Seventh Passion i Sematam - otrzymali zaproszenie na Małą Scenę
Zakończenie Eliminacji w Pradze / Fot. Stanisław Wadas

Zakończenie Eliminacji w Pradze / Fot. Stanisław Wadas

W ostatni dzień maja w klubie "Lucerna Music Bar" rywalizowały ze sobą zespoły, które zostały wybrane podczas przesłuchań. W pierwszym etapie jurorzy wybrali 10 zespołów, które przeszły dalej i otrzymały szansę wystąpienia na koncercie w czeskiej Pradze. Wczoraj laureaci tych rywalizacji usłyszeli od jurorów zaproszenia na Dużą i Małą Scenę tegorocznej edycji festiwalu.

Zarówno jurorzy, jak i publiczność, zachwycili się występem czeskiego zespołu Hentai Corporation i to oni zagrają w tym roku na Dużej Scenie festiwalu. Podczas koncertu zespół pokazał pełen profesjonalizm, który wyrobił sobie przez długie lata pracy na scenie, bo koncertują już od 2005 roku. Obecnie jest to zdecydowanie jeden z najważniejszych zespołów czeskiej sceny klubowej. Z kolei kapela Seventh Passion zamiast na show, postawiła na dobrą muzykę. Swoją naturalnością ujęli publiczność oraz jurorów, którzy od razu podjęli decyzję o zaproszeniu ich na Małą Scenę 24. Pol'and'Rock Festival. Trzecim zespołem, który zwyciężył praskie muzyczne rywalizacje był słowacki zespół Sematam. Grupa, choć koncertuje od około 5 lat i jest stosunkowo młodym zespołem, wie, jak trafić swoją muzyką do publiczności. W skład zespołu, oprócz wokalu, klawiszy i perkusji, wchodzi sekcja dęta składająca się z saksofonu, trąbki i puzonu, a wszystkie instrumenty świetnie ze sobą współgrają, tworząc jednocześnie różnorodną przeplatankę brzmień. Kapela w 100% zasłużyła sobie na bycie częścią 24. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata!
Kolejne koncerty Eliminacji odbędą się:
  • 9 czerwca - Klub "Stary Maneż" w Gdańsku
  • 30 czerwca - Finał Eliminacji - Klub "Progresja" w Warszawie
Na wszystkie wydarzenia będzie obowiązywała akredytacja za pośrednictwem Bazy Mediów WOŚP. Zapraszamy!
sevent_stanislaw.jpgsematam_stanislaw.jpghentai_edzia.jpg
Pol'and'Rock Festival to jeden z największych na świecie festiwali rockowych, który już od kilku lat stwarza młodym zespołom szansę, aby powalczyć o występ na scenach, obok największych gwiazd każdej z edycji imprezy! Niepowtarzalny klimat przyjaźni i wolności oraz wielosettysięczna publiczność pod sceną to magnes nie tylko dla początkujących muzyków.

Eliminacje do festiwalu składają się z dwóch części. Pierwsza jest oparta na przesłuchaniach płyt. Po wybraniu najlepszych zespołów odbywa się seria półfinałowych koncertów na żywo, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Drugi etap Eliminacji to, oprócz spełnienia muzycznych marzeń, przede wszystkim niezwykła atmosfera koncertów w najlepszych klubach w Polsce, magia wspólnego grania i radość rywalizacji, w której tak naprawdę nie ma przegranych.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
To oni zamykają skład Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

temu

Późnym wieczorem zakończył się finał Eliminacji do 24. Pol'and'Rock Festival, podczas których poznaliśmy również zwycięzców Plebiscytu Złotego Bączka. Aż 11 zespołów biorących udział w Eliminacjach zagra w pierwszych dniach sierpnia w Kostrzynie nad Odrą!
Kolejni wygrani Eliminacji do 24. Pol'and'Rock Festival!

temu

Dziś w poznańskim Centrum Kultury "Zamek", przed kilkoma minutami, zakończył się drugi półfinał Eliminacji do 24. Pol'and'Rock Festival! 
Półfinał Eliminacji do Pol'and'Rock - znamy kolejnych gości Festiwalu

temu

Pierwszy z półfinałów do 24. Pol’and’Rock Festival już za nami! Spośród 10 zespołów, które wystąpiły jury wybrało te, które przeszły do finału i zawalczą o możliwość wystąpienia w sierpniu w Kostrzynie nad Odrą na 24. Pol’and’Rock Festival. Są to Hope, Horrorscope i Dream Atlas. Jednocześnie aż trzy zespoły zostały od razu zaproszone na festiwalowe sceny. 
Znamy już harmonogram koncertów Eliminacji

temu

Już niebawem zespoły z całej Polski powalczą o występ na tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Półfinałowe koncerty Eliminacji do PolAndRock Festival odbędą się we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku, a w czerwcu w warszawskim klubie "Progresja" poznamy ich teg