Kolejni wygrani Eliminacji do 24. Pol'and'Rock Festival!

Kolejni wygrani Eliminacji do 24. Pol'and'Rock Festival!

Opublikowany

Dziś w poznańskim Centrum Kultury "Zamek", przed kilkoma minutami, zakończył się drugi półfinał Eliminacji do 24. Pol'and'Rock Festival! 

W muzycznych zmaganiach wzięło udział 9 zespołów z całej Polski: The Djangos, Opus Magnum, Two Time, Tune Neuoberschlesien, Dollz, Leski, Łydka Grubasa i OHO!KOKO. Więcej informacji na temat zespołów można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu.

Decyzją jurorów:
  • Two Timer - otrzymał zaproszenie na Scenę Lecha
  • Łydka Grubasa - otrzymali zaproszenie na Małą Scenę
  • Opus Magnum, Neuoberschlesien i OHO!KOKO - przechodzą do Finału Eliminacji i 30 czerwca w Warszawie powalczą o zaproszenie na sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata
Klub (1) Fot. Michał Kwaśniewski.jpgRozpoczecie (2) Fot. Michal Kwasniewski.jpgThe Djangos (1) Fot. Stanislaw Wadas.jpgDollz (3) Fot. Grzegorz Adamek.jpgOpus Magnum (1) Fot. Dominik Malik.jpgTune (2) Fot. Dawid Ilnicki.jpgLeski (3) Fot. Dominik Malik.jpgjury (1) Fot. Stanislaw Wadas.jpgKlub (3) Fot. Michał Kwaśniewski.jpgNeuoberschlesien (1) Fot. Dominik Malik.jpgŁydka Grubasa (1) Fot. Michał Kwaśniewski.jpgOffensywa (1) Fot. Dominik Malik.jpgTwo Timer (1) Fot. Dawid Ilnicki.jpgOHO!KOKO (2) Fot. Grzegorz Adamek.jpgOHO!KOKO (3) Fot. Michał Kwasniewski.jpg

Poznańskie Centrum Kultury "Zamek" było dziś miejscem muzycznych zmagań między zespołami, które zostały wybrane w pierwszym etapie Eliminacji do 24. Pol’and’Rock Festival. W lutym br. po wielogodzinnych przesłuchaniach, jurorzy wybrali 30 zespołów, które przeszły do drugiego etapu i otrzymały szansę wystąpienia na koncertach w całej Polsce. Laureaci tych rywalizacji wezmą udział w Finale i 30 czerwca powalczą o zaproszenie na sceny tegorocznej edycji festiwalu.

Pierwszy półfinałowy koncert odbył się we Wrocławiu (tutaj można przeczytać z niego relację), a dziś publiczność miała okazję posłuchać kolejnej grupy zespołów, które przyjechały do Poznania, aby dać z siebie wszystko. Wystąpili: The Djangos, Opus Magnum, Two Time, Tune Neuoberschlesien, Dollz, Leski, Łydka Grubasa i OHO!KOKO. Zdaniem jurorów, poziom wszystkich koncertów był bardzo wysoki, każda kapela pokazała swoje mocne strony i przed jury stanęło wyjątkowo niełatwe zadanie, aby zdecydować, który z zespołów przejdzie do Finału, a który może już otrzymać zaproszenie na festiwalowe sceny. Po długich naradach ogłosili, że zespół Two Timer otrzymuje zaproszenie na Scenę Lecha, Łydka Grubasa wystąpi na Małej Scenie tegorocznej edycji festiwalu, a zespoły: Opus Magnum, Neuoberschlesien i OHO!KOKO przechodzą do Finału Eliminacji i 30 czerwca w Warszawie powalczą o występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

Podczas dzisiejszego koncertu wystąpili również specjalni goście, dobrze znani ze scen Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Publiczność rozgrzał punk rockowy zespół Offensywa ze Szczecina, który miał już okazję wystąpić na Dużej Scenie Przystanku Woodstock w 2013 roku, a na zakończenie dzisiejszych muzycznych zmagań sceną zatrząsnął zespół Decapitated, czyli zwycięzcy Plebiscytu Złotego Bączka.
Jurorzy Eliminacji do Pol'and'Rock Festival, fot. Stanisław Wadas

Jurorzy Eliminacji do Pol'and'Rock Festival, fot. Stanisław Wadas

Koncerty Eliminacji do 24. Pol'and'Rock Festival oceniali jurorzy w składzie: 

  • Jurek Owsiak - prezes zarządu Fundacji WOŚP, twórca Pol'and'Rock Festival
  • Andrzej Puczyński - prezes ZPAV, Izabelin Studio
  • Tomasz Kasprzyk "Kasprol" - dziennikarz muzyczny Antyradia, multiinstrumentalista
  • Piotr Chancewicz "Dziki" - producent muzyczny, muzyk
  • Krzysztof Dobies "Milkee" – rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival
Kolejne koncerty Eliminacji odbędą się: 9 czerwca w Klubie "Stary Maneż" w Gdańsku oraz Finał Eliminacji - 30 czerwca w Klubie "Progresja" w Warszawie. Na wszystkie wydarzenia będzie obowiązywała akredytacja za pośrednictwem Bazy Mediów WOŚP.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
To oni zamykają skład Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

temu

Późnym wieczorem zakończył się finał Eliminacji do 24. Pol'and'Rock Festival, podczas których poznaliśmy również zwycięzców Plebiscytu Złotego Bączka. Aż 11 zespołów biorących udział w Eliminacjach zagra w pierwszych dniach sierpnia w Kostrzynie nad Odrą!
Znamy zwycięzców zagranicznych Eliminacji do 24. Pol’and’Rock Festival!

temu

Wczoraj (31 maja) w czeskiej Pradze w klubie "Lucerna Music Bar" odbyły się zagraniczne Eliminacje do 24. Pol'and'Rock Festival!
Półfinał Eliminacji do Pol'and'Rock - znamy kolejnych gości Festiwalu

temu

Pierwszy z półfinałów do 24. Pol’and’Rock Festival już za nami! Spośród 10 zespołów, które wystąpiły jury wybrało te, które przeszły do finału i zawalczą o możliwość wystąpienia w sierpniu w Kostrzynie nad Odrą na 24. Pol’and’Rock Festival. Są to Hope, Horrorscope i Dream Atlas. Jednocześnie aż trzy zespoły zostały od razu zaproszone na festiwalowe sceny. 
Znamy już harmonogram koncertów Eliminacji

temu

Już niebawem zespoły z całej Polski powalczą o występ na tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Półfinałowe koncerty Eliminacji do PolAndRock Festival odbędą się we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku, a w czerwcu w warszawskim klubie "Progresja" poznamy ich teg