You Me At Six i Tides From Nebula na 24. Pol'and'Rock Festival

You Me At Six i Tides From Nebula na 24. Pol'and'Rock Festival

Opublikowany

Na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival wystąpi brytyjski zespół You Me At Six, a na Nocnej Scenie ASP 2 sierpnia usłyszymy warszawski kwartet instrumentalny Tides From Nebula!

Pełen line-up tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata można znaleźć na oficjalnej stronie www.polandrockfestival.pl.

You Me At Six

You Me At Six to angielski zespół rockowy założony w Weybridge w hrabstwie Surrey w 2004 roku. Kapela ma na koncie 5 albumów studyjnych, a rozgłos przyniósł im wydany w 2008 roku debiutancki krążek pod tytułem „Take Off Your Colours”. Zespół występował u boku takich gwiazd jak Thirty Seconds To Mars, Paramore, Fall Out Boy, czy All Time Low, zaliczając występy na scenach największych europejskich festiwali. Wśród swoich muzycznych inspiracji wymieniają twórczość zespołów takich jak Blink-182, Incubus i Thrice, a na ostatniej, wydanej w 2017, płycie „Night People” słychać również hip-hopowe wpływy. Dziennikarze muzyczni określają gatunek grany przez brytyjską kapelę jako "rock alternatywny z elementami pop rocka i pop punka". W 2011 roku You Me At Six otrzymali nagrodę magazynu Kerrang! w kategorii "Najlepszy brytyjski zespół".

Dziś piątka przyjaciół którzy tworzą zespół You Me At Six: frontman Josh, gitarzyści Max Helyer i Chris Miller, basista Matt Barnes i pekusista Dan Flint, skupia swoją uwagę na niełatwym zadaniu – dążeniu do tego, by You And Me At Six zostało najlepszą kapelą rockową w Wielkiej Brytanii.

Nie mówię, że chcemy skopiować Coldplay, ale czy chcemy zagrać cztery razy pod rząd na wyprzedanym stadione Wembley? Czy chcemy być headlinerem na Glastonbury? Oczywiście, do cholery, że chcemy! Patrzę na Biffy Clyro, Bring Me The Horizon, Tame Impala, Arctic Monkeys, Foals, obserwuję te wszystkie zespoły które są teraz na topie i dążą do tego by zostać największym festiwalowym headlinerem i myślimy, że wkrótce będzie nasza kolej. Chcę przyglądać się temu jak nasz zespół wspina się na sam szczyt.

Josh

logo.png

Tides From Nebula

Tides From Nebula to warszawski kwartet instrumentalny powstały w 2008 roku. W swojej karierze zagrali ponad 500 koncertów, dzięki czemu są uważani za jeden z czołowych zespołów tego gatunku w Europie. Są pierwszym zespołem tego typu, który zagrał trasę koncertową w Indiach, odnosząc tam frekwencyjny sukces, m.in. grając jako główna gwiazda na festiwalu, który odbywał się na sławnym torze F1 w Greater Noida.

Współpracowali ze Zbigniewem Preisnerem - sławnym kompozytorem muzyki filmowej, z którym wspólnie nagrali płytę "Earthshine" w 2011 roku (Preisner osobiście chciał napisać z nimi album, po usłyszeniu zespołu w radiowej Trójce). Od tamtej pory ugruntowali swoja pozycje lidera w polskiej alternatywie. Zagrali 16 tras zagranicznych i 13 polskich. Swoje pierwsze koncertowe kroki w Europie zespół Coma z Łodzi stawiał jako support TFN w 2012 roku. Zdeklarowana fanka Katarzyna Nosowska zaprosiła TFN na trasę z HEY. W 2015 roku zostali zaproszeni przez TVP i Instytut Audiowizualny do uczestniczenia w programie Made In Polska, czyli serii koncertów nadawanych w TVP.
DSC_0102.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij