Są jednym z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie nie tylko ze względu na to, że nie wiadomo kim są. Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o tytule BOKKA - opowieści o zespole, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stworzyć unikatową, nie tylko w skali rodzimego rynku, tożsamość.
Pojawiając się niemal znikąd za sprawą zaprezentowanego w 2013 roku numeru Town Of Strangers, który następnie znalazł się na ich długogrającym debiucie, a po drodze narobił szumu wśród rodzimych i zagranicznych dziennikarzy, BOKKA stała się nowym, jasnym punktem na mapie wschodzących polskich zespołów. Pierwszej płycie zamaskowanej formacji nie szczędzono zachwytów zarówno w kraju, jak i za granicą - wystarczy wspomnieć o pochlebnej recenzji od Pitchforka, jednego z najważniejszych opiniotwórczych portali muzycznych świata. Niebanalne podejście zarówno do własnego wizerunku, jak i do tworzenia muzyki, czego najlepszym dowodem jest wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI - grupy, której potencjał błyskawicznie dostrzeżono poza granicami ojczyzny. Po wyprzedanej trasie koncertowej oraz zagraniu na największych krajowych festiwalach, zespół wystąpił na scenach najważniejszych imprez w Europie, m.in. brytyjskiego The Great Escape, czeskiego Colours of Ostrava, niemieckiego Reeperbahn czy holenderskiego Eurosonic, a następnie w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie.
W 2015 roku BOKKA zaprezentowała swój drugi album. Krążek "Don’t Kiss And Tell" powtórzył sukces poprzednika - płyta otrzymała nominację w kategorii Album roku elektronika i alternatywa w plebiscycie Fryderyków, jednych z najważniejszych nagród polskiego przemysłu muzycznego. Z nowym materiałem zespół zagrał koncerty zarówno w Polsce, jak i za granicą. Konsekwentnie trzymając się anonimowego, tajemniczego wizerunku i nieoczywistego podejścia do tworzenia oraz promowania swojej muzyki, BOKKA stała się jednym z najbardziej popularnych zespołów polskiej sceny alternatywnej.
Rok 2017 formacja spędziła na pracy nad nową płytą. "Life On Planet B" (premiera 20 kwietnia 2018 roku) to trzeci album w dorobku zespołu. Materiał powstał we współpracy z Danielem Walczakiem, który stał się współproducentem wydawnictwa, a wcześniej czuwał nad nagrywaniem płyt Curly Heads, Dawida Podsiadło czy Grzegorza Hyżego. Album nagrywano w Little Studio w Konstancinie oraz w Custom 34 Studio w Gdańsku. Płyta została zmasterowana w studiu Stardelta w Wielkiej Brytanii. Album został nominowany do Fryderyka w kategorii „Album Roku Alternatywa”.
Część utworów z trzeciego albumu ukazała się także w zremixowanych wersjach na EPce "Satellites Of Planet B", do której zespół zaprosił zagranicznych artystów takich jak Dave Pen z Archive, The KVB, czy NOEP.
Ostatnie wydawnictwo zespołu (marzec 2020) to minialbum pt "Roll Down The Hill", który zawiera 5 nowych, odważnych wersji przebojów „Bang Bang” (Nancy Sinatra, 1966), „Love Will Tear Us Apart” (Joy Division, 1980), „Daydreaming” (Radiohead, 2016) oraz dwie, zupełnie nowe aranżacje utworów BOKKI znanych z poprzednich płyt zespołu: Too Far, Too Close” („DON’T KISS AND TELL”, 2015) i „Take My Hand” („LIFE ON PLANET B”, 2018) - fragment tekstu tego ostatniego zainspirował zespół do nazwania całej EPki.
Kapela dwukrotnie prezentowała się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata - po raz pierwszy w 2019 roku podczas elektryzującego występu na Małej Scenie w Kostrzynie nad Odrą, a po raz drugi podczas koncertu w warszawskim studio Najpiękniejszej Domówki Świata.
BOKKA. fot. materiały prasowe
W tym roku Festiwal Pol'and'Rock ma formę hybrydową, a tych, którzy nie zdobyli wejściówek na wydarzenie, organizatorzy zapraszają na transmisję koncertów i spotkań na Akademii Sztuk Przepięknych, która będzie dostępna, między innymi, na YouTube, Twitchu i Facebooku. Internauci będą mogli spędzić ponad 50 godzin na internetowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Pol'and'Rock Festival będzie też można oglądać i słuchać na Onet.pl i na antenie Antyradia.